Śledzie w occie z imbirem

Przepis z kategorii Ryby 27 sty 2014 dyskusja drukuj przepis

Śledzie to tradycyjna przekąska, którą możemy przygotować w trochę odmienny sposób. Do standardowych śledzi w occie dodałam posiekany imbir, dzięki czemu nabrały ciekawego aromatu.

Składniki

  • 500 g solonych śledzi
  • 250 ml przegotowanej wody
  • 80 ml octu
  • 1,5 cm imbiru
  • 2 ziarenka ziela angielskiego
  • 4 ziarna pieprzu czarnego

Wykonanie

Śledzie płuczemy pod bieżącą wodą, przekładamy do miski, wlewamy zimną wodę i tak przechowujemy w lodówce przez kilkanaście godzin. Po tym czasie ponownie myjemy płaty pod bieżącą wodą, kroimy w 2 cm kawałki i umieszczamy w słoiku. Wodę mieszamy z octem i wlewamy do słoika ze śledziami. Dodajemy pokrojony w paseczki imbir, pieprz i ziele angielskie. Śledzie przechowujemy w lodówce, najlepsze są po 2-3 dniach. Smacznego 🙂

Śledzie w occie z imbirem
jest autorką tego przepisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ten przepis kulinarny został opublikowany dnia o w kategorii Ryby. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.