Ogórki małosolne

Przepis z kategorii Dodatki 27 cze 2011 dyskusja drukuj przepis

Ogórki małosolne to jeden z uroków lata. Najlepsze są dwudniowe podane ze świeżym chlebem z prawdziwym masłem. Polecam.

Składniki

  • 0,5 kg niewielkich ogórków gruntowych
  • 4 ząbki czosnku
  • 2 cm kawałek chrzanu
  • 1 liść chrzanu
  • garść koperku z kwiatostanem
  • 2 łyżki soli kamiennej lub morskiej
  • 0,5 litra wody

Wykonanie

Ogórki dokładnie myjemy i umieszczamy w naczyniu o pojemności 1 litra. Najlepiej użyć naczynia kamionkowego, może być również szklany słój. Ogórki układamy pionowo, ciasno, uważamy jednak, aby nie uszkodzić skórki. Czosnek obieramy i kroimy na drobniejsze kawałki, umieszczamy między ogórkami. Korzeń chrzanu również przecinamy i wkładamy do ogórków. To samo robimy z koprem i liściem chrzanu, najlepiej jednak, aby koper był na samej górze. W gorącej wodzie rozpuszczamy sól i tak przygotowaną zalewą zalewamy ogórki. Żaden ogórek nie powinien wystawać ponad wodę, więc w razie konieczności zwiększmy jej ilość. Ogórki przykrywamy lnianą ściereczką lub talerzykiem, jednak w taki sposób, aby powietrze swobodnie się dostawało. Odstawiamy w ciepłe miejsce na około 2 dni. Smacznego 🙂

jest autorką tego przepisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ten przepis kulinarny został opublikowany dnia o w kategorii Dodatki. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.