Lemon curd

Przepis z kategorii Dodatki, Kremy, Polewy 3 maj 2017 dyskusja drukuj przepis

Lemon curd to dodatek do ciast i deserów o bardzo wyrazistym kwaśnym smaku. Doskonale sprawdzi się w tarcie, jako krem lub polewa. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu, można go przechowywać w lodówce do dwóch tygodni.

Składniki (na ok. 200 ml)

  • 2 jajka (ekologiczne)
  • 2 cytryny
  • 100 g cukru
  • 80 g masła

Wykonanie

Cytryny szorujemy szczoteczką i wyparzamy. Ścieramy skórkę oraz wyciskamy sok i umieszczamy w metalowej misce. Dodajemy jajka i ubijamy trzepaczką do uzyskania jednolitej masy. Miskę umieszczamy nad garnkiem z gotującą się wodą (miska nie może dotykać wody), dodajemy cukier i posiekane masło. Wszystkie składniki mieszamy do roztopienia się masła, następnie delikatnie ubijamy masę cały czas trzymając miskę nad gotującą się wodą. Mieszankę podgrzewamy i co jakiś czas mieszamy aż do momentu zgęstnienia kremu. Powinno to potrwać ok. 15 minut. Tak przygotowany krem przekładamy do wyparzonego słoiczka i przechowujemy w lodówce. Smacznego 🙂

jest autorką tego przepisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ten przepis kulinarny został opublikowany dnia o w kategorii Dodatki, Kremy, Polewy. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.