Domowe pralinki

Własnoręcznie przygotowane pralinki to doskonały prezent, który na pewno sprawi radość obdarowanemu. Smak jest niezastąpiony i dokładnie taki, jaki lubimy najbardziej.

Składniki (ok. 45 sztuk)

Nadzienie I

  • 4 herbatniki
  • 3 łyżki rumu
  • 1 łyżka nutelli

Nadzienie II

  • 40 g mlecznej czekolady
  • 1 łyżka mąki migdałowej
  • 80 g śmietanki 30%

Nadzienie III

  • 15 suszonych śliwek
  • 2 łyżki rumu

Dodatkowo

  • 300 g czekolady deserowej

Wykonanie

Z podanych proporcji otrzymamy trzy rodzaje czekoladek po około 15 sztuk. Rozpoczynamy od przygotowania nadzienia na praliny. Śliwki zalewamy rumem i odstawiamy na co najmniej godzinę. Herbatniki kruszymy, dodajemy nutellę oraz rum i mieszamy na jednolitą masę. Śmietankę podgrzewamy, dodajemy do niej czekoladę oraz mąkę migdałową, mieszamy do rozpuszczenia czekolady i pozostawiamy do ostygnięcia.

Aby pralinki były błyszczące i nie zmieniły swojego koloru, należy użyć temperowanej czekolady. W tym celu będzie nam potrzebny termometr. 3/4 czekolady przekładamy do naczynia, które umieszczamy nad gorącą wodą. Naczynie nie może dotykać do wody, musimy również uważać, aby woda nie dostała się do czekolady. Roztapiamy czekoladę, ale w taki sposób, aby jej temperatura nie przekroczyła ok. 46ºC. Następnie zdejmujemy naczynie znad gorącej wody i pozwalamy ostygnąć czekoladzie przez 10 minut. Po tym czasie dodajemy pozostałą porcję czekolady i mieszamy do rozpuszczenia się, teraz temperatura powinna wynosić 30ºC. Następnie ponownie wstawiamy naczynie nad gorącą wodę i podnosimy temperaturę czekolady do 32ºC. Teraz możemy przygotować czekoladki. Proces temperowania czekolady nie jest niezbędny, można po prostu roztopić czekoladę w kąpieli wodnej.

Foremki do czekoladek (2×15 sztuk) pokrywamy za pomocą pędzelka warstwą czekolady, wstawiamy na kilka minut do lodówki i czynność powtarzamy. Teraz wypełniamy foremki nadzieniem i przykrywamy warstwą czekolady. Pralinki wstawiamy do lodówki. W pozostałej czekoladzie maczamy śliwki i odkładamy do papilotek. Chłodzimy w lodówce. Smacznego 🙂

Domowe pralinki

Popularne przepisy w Mikserze Kulinarnym

Podobne przepisy kulinarne

 
Gofry belgijskie
Gofry belgijskie
 
Mousse de gofio, mus z gofio
Mousse de gofio, mus z gofio
 
Naleśniki amerykańskie z karmelizowanymi bananami
Naleśniki amerykańskie z karmelizowanymi bananami
 
Truskawki z czekoladą
Truskawki z czekoladą
 
Creme brulee
Creme brulee
 
Crumble z rabarbarem
Crumble z rabarbarem

Przepisy z innych blogów

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się po moim zatwierdzeniu.