Krem do smarowania z białej i ciemnej czekolady

Przepis z kategorii Dodatki, Kremy 30 kwi 2020 dyskusja drukuj przepis

Jeśli ktoś lubi takie słodkie dodatki do pieczywa, to krem z białej lub ciemnej czekolady na pewno zyska jego uznanie. Krem świetnie smakuje z chałką lub croissantem, jest bardzo słodki, ale to nie przeszkadza w pochłonięciu kilku kawałków pieczywa.

Składniki

  • pół puszki słodzonego mleka skondensowanego
  • pół tabliczki białej czekolady
  • pół tabliczki ciemnej czekolady
  • 80 g masła

Wykonanie

Mleko skondensowane podgrzewamy w rondelku. Dzielimy je na dwie części, do jednej dodajemy połamaną białą czekoladę, a do drugiej ciemną. Mieszamy energicznie do rozpuszczenia czekolady. Następnie dodajemy po 40 g masła i znowu mieszamy. Jeśli masło nie chce się rozpuścić ze względu na to, że masa jest zbyt chłodna, to można ją delikatnie podgrzać. Mieszamy ją energicznie i przelewamy do suchych słoiczków. Zakręcamy je i wstawiamy do lodówki. Po godzinie kremy zastygnąć i będę dobrze rozsmarowywać się na pieczywie. Krem można przechowywać w lodówce przez około tydzień. Ponieważ kremy są bardzo słodkie, można wykorzystać również mleko skondensowane niesłodzone i zastosować po połowie mleka słodzonego i niesłodzonego. Smacznego 🙂

Krem do smarowania z białej i ciemnej czekolady
jest autorką tego przepisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ten przepis kulinarny został opublikowany dnia o w kategorii Dodatki, Kremy. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.