Uwaga na oszusta podszywającego się pod blogi kulinarne

Wpis z kategorii Notatki 14 gru 2009 dyskusja (1) drukuj wpis

Oszustwa w sieci stały się coraz bardziej powszechne i niestety również blog kulinarne.info padł ofiarą oszustwa. Osoba całkowicie niezwiązana z serwisem podszywała się pod właściciela/przedstawiciela bloga i wysyłała maile do sklepów z akcesoriami kulinarnymi i gospodarstwa domowego z prośbą o przekazanie przedmiotów mających być nagrodami w konkursach na kulinarne.info.

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że do tej pory żaden mail tego typu nie został wysłany przez właścicieli bloga do potencjalnych sponsorów. Mamy informację, że dwa sklepy odpowiedziały na prośbę oszusta. Udało nam się jednak ustalić jego tożsamość i wysłane przedmioty mają zostać zwrócone.

Jednocześnie chcielibyśmy uczulić wszystkich właścicieli sklepów i serwisów chętnych do współpracy z blogami na niepodpisane, podejrzane maile wysłane z dziwnych adresów. Na każdym profesjonalnym blogu powinna być informacja o oficjalnym adresie mailowym i właśnie z takich adresów powinny być wysyłane maile tego typu. Proszę również zwracać uwagę na podpis w mailu, powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem właściciela bloga, którego dane powinny znajdować się na blogu.

Ostrzegamy również właścicieli blogów. Wiemy, że kulinarne.info nie było jedynym blogiem, pod który podszywała się ta osoba. Oczywiście bardzo trudno jest zorientować się wcześniej, szczególnie że działanie oszusta jest przemyślane i dokładnie zaplanowane, a oszustwo wychodzi w momencie, gdy ktoś pozytywnie odpowie na prośbę i ślad po „organizatorze konkursu” ginie.

Prosimy wszystkich blogerów o przekazanie tej informacji firmom, z którymi nawiązali współpracę. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo i nie pozwólmy, aby ktoś nieodpowiedzialny i nieuczciwy działał na naszą niekorzyść.

Nasz oficjalny adres e-mail: przepisy (małpa) kulinarne.info

jest autorką tego wpisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ta notatka kulinarna została opublikowana dnia o w kategorii Notatki. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Jedna reakcja do wpisu Uwaga na oszusta podszywającego się pod blogi kulinarne

14 gru 2009 o 20:45 Rafał komentuje

Przy okazji „akcji” zaktualizowaliśmy stopkę 🙂

Odpisz na ten komentarz

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.