Nalewka cytrynowa

Przepis z kategorii Nalewki 17 paź 2013 komentarze 4 drukuj przepis

Jesień to czas nalewek. Powstają z dostępnych owoców, wymagają doglądania, jednak umilają zimowe wieczory. Wiele nalewek wymaga długiego czasu oczekiwania na spróbowanie efektów własnej pracy, ale nalewka cytrynowa jest bardzo łatwa do przygotowania i gotowa do spożycia już po dwóch godzinach.

Składniki

  • 1 szklanka soku z cytryn (około 5 sztuk)
  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka spirytusu 60%

Wykonanie

Cytryny sparzamy wrzątkiem i wyciskamy z nich sok. Powinniśmy otrzymać szklankę pozbawionego miąższu soku. Przegotowaną wodę studzimy i rozpuszczamy w niej szklankę cukru, będzie to wymagało dość długiego mieszania. Następnie w dużym naczyniu mieszamy sok, wodę z cukrem i spirytus i wszystko przelewamy do butelki. Nalewkę odstawiamy na co najmniej dwie godziny.

Nalewka cytrynowa
jest autorką tego przepisu, tak samo jak 769 innych kulinarnych inspiracji na tym blogu kulinarnym ze zdjęciami. Ten przepis kulinarny został opublikowany dnia o w kategorii Nalewki. Możesz śledzić dyskuję o nim w kanale RSS 2.0. Możesz też dodać komentarz lub odpowiedzieć z poziomu własnej strony.

Podobne przepisy kulinarne ze zdjęciami

4 komentarze do przepisu Nalewka cytrynowa

20 paź 2013 o 9:32 Magda C. komentuje

Uwielbiam cytrynówkę… 🙂

Odpisz na ten komentarz
19 lut 2014 o 21:19 aga komentuje

ile wyjdzie z tego ?

Odpisz na ten komentarz
3 cze 2015 o 13:38 Leon komentuje

Olu chciałbym zrobić podobną nalewkę tylko z bimbrem o podobnych % i miodem. Możesz mi proszę podpowiedzieć jakie proporcje mam zachować? 🙂

Odpisz na ten komentarz

Dodaj komentarz

W związku z zalewem spamu komenatrze są moderowane, pojawią się zaraz po moim zatwierdzeniu.

Mój newsletter z przepisami

Bądź na bieżąco i subskrybuj

Partnerzy mojego bloga

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Foodki - fotografie potraw i zdjęcia kulinarne

Tasty Query - recipe search engine

Blog kulinarny Oli

Znajdziesz tutaj przepisy kulinarne ze zdjęciami. Ciekawe przepisy kulinarne na ciasta. Sporo przepisów kulinarnaych na serniki. Zdjęcia kulinarne na blogu z przepisami. Fotografie potraw. Sprzedaż zdjęć kulinarnych. Przepisy kulinarne Oli. Notatnik kulinarny. Magazyn przepisów. Biblioteka smaków. Ulubione blogi kulinarne. Proste przepisy kulinarne. Tanie zdjęcia na sprzedaż. Blog kulinarny.