Kurczak słodko-pikantny w marynacie

Inne przepisy kulinarne w kategorii Mięso8 maja 20112 054 wyświetleń

Jeden z obiadów, który robi się sam. Kurczak w marynacie jest kruchy, delikatny i smakuje doskonale z dodatkami: pieczonymi ziemniakami z tymiankiem i młodą marchewką.

Kurczak słodko-pikantny w marynacie

Składniki (2 porcje)

  • 4 pałki z kurczaka
  • 2 łyżki miodu
  • 1 cebula
  • 1 łyżeczka płatków chili
  • 1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku
  • sól, pieprz
  • 2 łyżki oleju
  • 2 łyżeczki świeżego tymianku
  • 300 g ziemniaków
  • 200 g młodej marchewki
  • 2 łyżki masła

Wykonanie

Pałki z kurczaka dokładnie myjemy. Przygotowujemy marynatę. Mieszamy olej, miód, chili, paprykę i sól. Kurczaka nacieramy marynatą, przekładamy do naczynia żaroodpornego i okładamy cebulą pokrojoną w plasterki. Odstawiamy do lodówki na kilka godzin.

Ziemniaki obieramy, kroimy w sporej wielkości kawałki, przyprawiamy solą i pieprzem. Układamy na papierze do pieczenia (najlepiej od razu w dwóch porcjach), na wierzch układamy 1 łyżeczkę tymianku i pół łyżki masła. Papier zawijamy w sakiewki. Na kurczaku układamy pozostały tymianek i wstawiamy do piekarnika wraz z ziemniakami (na osobnej blaszce). Pieczemy w 180ºC przez 1,5 godziny. Pod koniec pieczenia przygotowujemy marchewkę. Oczyszczoną i lekko podgotowaną podsmażamy na maśle, przyprawiamy solą. Podajemy kurczaka z porcją ziemniaków i marchewką. Smacznego :)

Przepisy z innych blogów

Reakcje (2) do przepisu “Kurczak słodko-pikantny w marynacie”

Co myślisz o tym przepisie kulinarnym?

Jeśli chcesz pokazać swoje zdjęcie obok komentarza, powiąż swój adres e-mail ze zdjęciem w serwisie Gravatar. Działa na innych blogach kulinarnych także.

Connect with Facebook





Fotografie jak i treści przepisów stanowią wyłączną własność serwisu kulinarne.info. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bądź innych treści serwisu bez zgody autora jest zabronione. Niemniej jednak zdjęcia te można tanio kupić w serwisie iStockphoto, gdyż prowadzimy tam sprzedaż zdjęć kulinarnych.

banki zdjęć - sprzedaż zdjęć
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi
Lubisz już? ;-) Ola
Follow Me on Pinterest